Blog 2023 PL

Fotografia 2023

Poprzedni rok to jeszcze niewiele sesji. Wakacyjna plenerowa sesja z Anią, potem na początku grudnia intensywny dzień zdjęciowy w Loft22, gdzie przed moim obiektywem stanęło pięć nowych i bardzo pięknych modelek jednego dnia. To chyba dobry znak i mocno wierzę, że w tym roku tych spotkań fotograficznych będzie więcej. Wierzę, ale zamierzam zdecydowanie działać, bo bez mojej aktywności nic z tego nie będzie. Fotografia wymaga poświęcenia się jej.

Potraktujcie to jako deklarację.


Black Rose, 2023-07-21, CiszycaIMG 2023 07 21 6128 BW

Black Rose to doświadczona modelka z Łodzi.

W lipcu przyjeżdża do Warszawy w związku ze swoją aktywnością jako tancerka burleski.

Umawiamy się na wspólną sesję ze znajomym fotografem na znanej wielkiej i pustej w tygodniu plaży w Ciszycy, na południe od Warszawy. Spotykamy się parkingu, stąd idziemy razem krętą ścieżką przez pas lasu rosnący zaraz za wałem wiślanym i wkrótce docieramy do plaży.

Przed nami wielkie połacie białego piasku naniesionego przez Wisłę. Gdzieniegdzie leżą wielkie kłody drzew, które rzeka wyrzuciła na brzeg.

Jesteśmy sami.

Idziemy dobre kilka minut po piasku aż docieramy do linii wody. Obok nas leżą fantazyjnie powykręcane drzewa gładko wyszlifowane przez wodę.

Black Rose szybko zrzuca ubranie i jest gotowa do akcji. Nasz sprzęt foto też jest gotowy, więc zaczynamy.

Sprawnie przechodzimy od ujęcia do ujęcia. Po niecałej godzinie zaczyna lekko padać. Tego nie było w planach. Modelka nie może zmoczyć włosów, bo ma dziś występ, więc musimy zakończyć sesję po zaledwie godzinie. Dobrze, że udało się zrobić choć trochę zdjęć.


Klementyna, 2023-05-21, Starówkawrote

Klementyna przyjechała do Warszawy na dwa dni. Wczoraj odwiedziła mnie w moim studio, dziś widzimy się ponownie na sesji outdoorowej, na warszawskiej Starówce.

Pogoda dopisuje. Wprawdzie słońce świeci dość mocno, ale fotografujemy w terenie zabudowanym, więc zawsze można znaleźć miejsce zacienione, w którym modelka jest oświetlona wyłącznie światłem odbitym od nieba.

Starówka wydaje się dość trywialnym miejscem ma sesję fotograficzną, ale ja mam swoje ulubione miejsca, które tworzą ciekawe tło i zapewniają dobre światło.

Dziś jest dość tłoczno, w końcu jest niedziela, środek dnia, ładna pogoda, Starówka. Spacerujący ludzie trochę przeszkadzają, ale większość jest wyrozumiała i zatrzymuje żeby nie wchodzić w kadr gdy widzą, że fotografujemy. Bardzo dziękuję tym wszystkim empatycznym anonimowym spacerowiczom, wasza uprzejmość bardzo nam pomaga.

Po odwiedzeniu 6-7 miejsc jesteśmy już trochę zmęczeni i wyłączamy aparat. Teraz czas na wspólne lody i kawę. Ze mną jest moja niezawodna Marzka, Klementyna też jest z rodziną, razem siadamy pod parasolami na Placu Zamkowym żeby trochę porozmawiać.

To był piękny dzień.


Klementyna, 2023-05-20, studiofotografia

To moje drugie spotkanie z Klementyną.

Mieliśmy sesję w studio bardzo dawno temu, pewnie przed pięcioma laty. Wtedy oboje byliśmy bardzo zadowoleni z efektów, kontaktowaliśmy się co pewien czas w sprawie powtórzenia tego sukcesu, ale ciągle były jakieś przeszkody, jak to w życiu.

No i wreszcie udało nam się spotkać ponownie, po tylu latach. Każde z nas przeżyło trochę w tym czasie, ale w głębi jesteśmy tacy sami jak dawniej.

Klementyna przyjeżdża do Warszawy, przychodzą do mojego studia razem z mężem. To bardzo wzruszające spotkać się po tylu latach. Atmosfera i chęć do zdjęć taka sama jak kiedyś.

Dziś zdjęcia w studio. Jutro planujemy plener na Starówce.

Uwielbiam takie sesje, gdzie oprócz samej fotografii jest mnóstwo rozmów o tym co się u nas wydarzyło, jak nam się żyje, jakie mamy plany.

Klementyna i jej mąż to cudowna para, spotkanie z nimi to wielka frajda a zdjęcia – piękny dodatek.

Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie trochę wcześniej niż za pięć lat.


Ania, 2023-02-02, studioIMG 2023 02 02 5560

Z Anią znamy się już od dawna, za nami sporo wspólnych sesji.

To sprawdzona modelka, zawsze mogę na nią liczyć. A do tego piękna kobieta.

Szybki kontakt na komunikatorze i umawiamy się na sesję w studio. Na zewnątrz mokro, zimno, ciemno. U mnie w studio jak zawsze dobra atmosfera, pyszna kawa, spokojna praca bez zbędnego pośpiechu i stresu.

Ania ma ze sobą wielką torbę stylizacji. I tak zupełnie nie wiadomo kiedy stworzyliśmy mnóstwo fajnych zdjęć.

Moja ulubiona stylizacja to piękna suknia ślubna. Ania wyglądała w niej jak królowa. Tak ma działać suknia ślubna, ale mimo to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony efektem.

To bardzo udany początek mojego fotograficznego roku 2023.